Nazi Almanyası ve Hitler'in Son Yılı


maxresdefaultAşağıdaki 2 belgesel, II. dünya savaşının renklendirme tekniğiyle restore edilmiş benzersiz görüntüleri eşliğinde, savaşın son 1 yılında yaşanan yıkım ve katliamları, savaşı yaşayanların tanıklığında sizlerle buluşturuyor. Savaşın nasıl bir olgu olduğunu anlamayanlar için tüm çıplaklığıyla...

Devamını oku...
 
Nazi Avcıları

912XJYH86hL. SL1500_"Nazi Avcıları" (Nazi Hunters), tarihsel anlamda şok edici dedektiflik hikayelerini ekranlara taşıyan heyecan dolu bir yapım.

Devamını oku...
 
Generaller ve Muharebeler

generals at_warBu heyecan verici yeni programda İkinci Dünya Savaşı'nda meydana gelen büyük savaşlara farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor, onları her iki tarafın komutanlarına ait kararlar, ikilemler ve felaketler çerçevesinde inceliyoruz.

Devamını oku...
 
Hitler- Öldüren Karizma

dark-charisma-of-adolf-hitlerHitler gibi bir adam nasıl oldu da bir kuşağa hükmederek tüm dünyayı savaş ve acıya sürükledi? Ödüllü tarihçi Laurence Rees, Hitler'in sıra dışı cazibesinin arkasındaki gizemi ortaya çıkarıyor.

Devamını oku...
 
Amerika'nın Gizli Tarihi

abd gizitarhi_cover-1362755386Dört yıl boyunca bu belgesel serisi üzerinde çalışan ve kendisi de madalyalı bir Vietnam gazisi olan Oliver Stone’dan muhteşem bir yapım. Bu belgesel ABD tarihinin öğretilmeyenlerini öğretecek.

Devamını oku...
 
The Fog of War

The-Fog-Of-War-posterEn iyi belgesel Oscar ödülünü kazanmış Errol Morris belgeseli.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 - 2